Kilka porad, które ułatwią Ci prowadzić biznes online.

 
Każdy z nasz szuka informacji, które pomogą w rozwiązaniu danego problemu. Informacje zdobywa się przez doświadczenie, obserwacje, próby. Na tej stronie podzielę się kilkoma z nich, które stosuje by nasze działania kierowały się w coraz lepszą stronę.
Pamiętajcie jedno, że wdrożenie 1 do 1 nie zawsze działa, w jednym przypadku wymaga dłuższego czasu, a w innym krótszego.
Na pewno są uniwersalne strategie, które musi mieć każda polityka waszego biznesu.
 

1. Cel

Cel jest najważniejszą rzeczą do określenia na początku naszych działań. Powinien być rzeczą, która da nam satysfakcje po jego zrealizowaniu. Jeśli nasz cel jest ogromny to musimy podzielić go na checkpoint’y.
W trakcie realizacji robimy małe szybkie kroki, które nas do niego przybliżą oraz używamy wszystkich dróg i każdej możliwości.

2. Klienci

Każdy biznes chce klientów, ponieważ oni zasilają konto firmowe gotówką. Klienci dzielą się na zaufanych i nowych, nowi zaś na potrzebujących naszych usług i tych co tylko będą marnować nas czas. Właśnie to ostatnie stwierdzenie uświadamia nas, że czas jest najważniejszą rzeczą, którą musimy szanować, dlatego też nie zabiegamy o każdego klienta, nie domykamy na siłę każdej transakcji, ponieważ przed oczami przechodzą nam inne, lepsze, a dodatkowo nasza energia się wyczerpuje i jest źle spożytkowana.
Czasami warto odpuścić niż na siłę przekonywać klienta do siebie, warto wtedy zadbać by miał do nas kontakt. Przeważnie bywa tak, że wraca on do nas po czasie, gdy jego obiekcje miną spokojnie.
 

3. Rozwiązanie Problemu

Niestety świat przynosi mam sytuacje, które musimy i potrzebujemy rozwiązać by nasze potrzeby zostały zaspokojone. Wszelkie problemy zostają wpisane w wyszukiwarkę, która sprawnie podaje rozwiązanie. My mamy być tym rozwiązaniem przez dobranie odpowiednich słów kluczowych. Podanie na tacy rozwiązania oraz zbudowaniu zaufania dzięki stronie daje możliwość wygrania obojga ze stron, ponieważ my mamy satysfakcje z rozwiązania problemu, a nasz odbiorca ma kolejny problem z głowy.
 

4. Pomoc

 
Jedną najbardziej zapomnianych rzeczy jaka pomaga w rozwoju biznesu jest pomoc. Nic tak bardzo nie działa jak wdzięczność i satysfakcja, że ma się udział w zadowoleniu drugiej strony. Warto dawać więcej od siebie i dzielić się wiedzą. Bezpłatna wiedza jaką dajemy światu procentuje. Ludzie zyskują i do nas wracają jako klienci. Zasada Win Win się sprawdza w momencie gdy klient jest stawiany wyżej niż zysk. Każda firma musi mieć przychód by się rozwijać i nie upaść lecz jednak potrzeba klienta musi zostać w pełni zrealizowana by idea firmy była zgodna z jej wartościami.
 

5. Partnerstwo

Chcesz czy nie chcesz to każdy biznes tworzą ludzie. To oni dbają o klientów, oni przynoszą możliwości i zysk. Warto zadbać o to by ludzie, z którymi współpracujemy czuli się dobrze, ponieważ nic tak dobrze nie działa jak pozytywne samopoczucie. Każdy z nas chce być doceniany i traktowany w jak najlepszy sposób. Stwórz miejsce, które będzie tą zasadę odzwierciedlać, a zobaczysz jak z łatwością można realizować poszczególne zadania. Każdy Twój partner, pracownik co poczuje, że się o niego dba przyniesie Ci więcej klientów i zadba o nich.
Kategorie: BLOGPORADY