Certyfikat SSL potwierdza wiarygodność strony internetowej oraz mówi o tym, że strona jest zabezpieczona przez co nasze dane są bezpieczne. Jest to po prosty gwarancja bezpieczeństwa w Internecie. Szyfruje dane, które są wysyłane pomiędzy użytkownikiem, a serwerem.

SSL to skrót od Secure Socket Layer.

Wymyślony przez Netscape w 1994 r.

Dlaczego jest taki ważny Certyfikat SSL?

Wymagany jest przez Google oraz Facebook, a także przez Twoich klientów. Bez niego będziesz mieć ograniczone pole manewru.

Klienci

Większość odwiedzających Twoją stronę zwraca uwagę czy ich dane są bezpieczne. W momencie gdy zobaczą, że są zagrożone to opuszczą sklep i jest to jednym z powodów spadków sprzedaży.

Certyfikat SSL można poznać po tym, że domena zawiera w adresie https:// Można zobaczyć to właśnie w adresie strony wraz z kłódką.

Facebook

Facebook to potężne narzędzie do marketingu i wzrostu naszych zysków. Fanpage ma możliwość utworzenia sklepu, a do tego wymagana jest zabezpieczona strona.

Google

Google to kolejne miejsce do aktywnych działań sprzedażowych. GoogleAds także wymaga owy certyfikat. Nie masz go? Zapomnij o reklamowaniu się w Google. Do tego wyszukiwarki będą informowały użytkowników w formie komunikatu.

Kategorie: BLOGPORADY