Jak sprzedawać przez internet to jedno z pytań jakie zaczyna się u osób chcących zacząć zarabiać w tym medium. Czasami zastanawiam się, dlaczego spotykam się z jakimiś wymyślonymi systemami sprzedażowymi, strategiami, które tak naprawdę nawiązują tylko do matematycznych wzorów, gdy wiedza na temat jak sprzedawać w internecie jest zawsze taka sama. Każdy przecież kupuje od osób, które znamy, lubimy. Każda marka musi przejść ten proces, który zawsze jest taki sam.

Dla mnie jest tylko jedna droga, jaką każdy klient musi przejść, by zapłacić Ci za Twoje produkty, usługi, czyli POZNAJ, POLUB, ZAUFAJ, ZAPŁAĆ.

Jak sprzedawać przez internet ?

POZNAJ

Wiedz, że każda osoba co wchodzi na stronę, sklep internetowy poznaje Cię. Od tego momentu zależy co dalej. Najważniejszą rzeczą jest pokazanie, czym się zajmujesz, co oferujesz i za co można Ci zapłacić. Przedstaw informacje o swoim produkcie, usłudze. Wyjaśnij jaki problem rozwiązuje, jaką niesie idee. Sprzedaż w Internecie głównie należy zacząć od tego punktu, tak również robimy w prywatnym w życiu, gdy nawiązujemy znajomości.

POLUB

Jeśli trafisz do odpowiedniej grupy Twoich odbiorców i zaczniesz im pomagać, polubią Cię. Przyjazne nastawienie zawsze prowadzi w dobrą stronę. W tym kroku daj wiedzę za darmo, porady, wskazówki. Coś, co daje wartość i nie ma w tym sprzedaży. Wiedza powinna pomóc szerszemu gronu, obcym osobom, które nie będą chciały wydać u Ciebie pieniędzy.

Jak sprzedawać przez internet ?

ZAUFAJ

Budowanie tego mostu zawsze się opłaca dla każdej ze stron. My mamy satysfakcje, to, co oferujemy pomaga, a druga strona jest zadowolona widząc efekty. Dowód społeczny, który zawsze działa, dlatego pokazuj efekty, zastosowanie, opracowania, realizacje by było pokazane czarne na białym doświadczenie i użyteczność. W tym wątku nawiązuje, by przedstawić każde zadowolenie naszego klienta i wręcz się tym chwalić, dzięki temu wzbudzimy zaufania, a nasza sprzedaż w Internecie wzrośnie.

ZAPŁAĆ

Po spełnieniu powyższych punktów dajemy możliwość dokonania transakcji i to jest ostatni etap naszego pytania „jak sprzedawać przez Internet?” Jest to normalna rzecz i w żaden sposób nie wolno się przed tym bronić. Każde domknięcie sprzedaży daje nam możliwość rozwoju, więc w tym kroku pokaż swoją ofertę i korzyści. Pokaż cenę, jaką klient musi zapłacić, by rozwiązać swój problem. Klient jest zaangażowany, ponieważ poznał Cię i wie, co może dostać. Zaskocz go.

Powyższe punkty możesz wykorzystać w budowaniu lejków sprzedażowych, gdzie każdy osobny krok jest osobą wiadomości do przekazania.


W skrócie: Pokazuj, czym się zajmujesz, co można od Ciebie kupić, jaką ideą się kierujesz i co możesz wnieść do życia, dzięki tym, co oferujesz. Pokazuj, w jaki sposób to rozwiązuje problem oraz jakie są korzyści. Chwal się każdym sukcesem i zadowoleniem klientów. Daj możliwość zakupu w jak najprostszy i najlepszy sposób wraz z możliwością zakupów PREMIUM. Dzięki temu Twoja sprzedaż w Internecie wzrośnie.


Pamiętaj: Nigdy nie sprzedawaj śniegu Eskimosom, wpłynie to negatywnie na Twój wizerunek. Jeśli klient na prawdę czegoś nie chcę, to nie trać swego i jego czasu. Warto jednak zadawać pytania i dopasować odpowiednie rozwiązanie do oczekiwań. W perspektywie czasu daje to ogromne korzyści dla obu stron. Zaufania nie kupisz, możesz je jedynie wypracować.