Konkurencja dla każdego to coś, co może przyprawić o zawrót głowy. Dla jednych problem, a dla drugich element motywacji. Poniżej przedstawiam moje spostrzeżenia i sposoby na to jak wygrać z konkurencją.

Cena

Najczęściej ludzie biorą pod uwagę cenę, myśląc, że obniżenie jej sprawi cud i konkurencja zostanie w tyle. Nie ma takiej opcji, by to był złoty środek na to jak wygrać z konkurencją. Cena jest względna. Ludzie wolą kupować tam, gdzie czują się lepiej, czasem zapłacą drożej, jak spełni się ich oczekiwania. Kluczem są relacje, idea, nowe opcje czy bonusy oraz inne rzeczy co motywują.

Jakość

Każdy z nas zwraca uwagę na jakość, dlatego zawsze patrz się tylko na siebie i zadawaj sobie pytanie – „Jak może być to lepsze?”. Ciągłe ponoszenie jakości świadczy o tym, że zależy Ci na grupie docelowej. To jest jeden ze sposobów na to jak wygrać z konkurencją, ponieważ im wyższa jakość tym zwiększa się prestiż. Wiesz doskonale, co znaczy powiedzenie „być jak wszyscy.”

Jak wygrać z konkurencją – Rób więcej

Niestety jednym z błędów, które prowadzi do tego, że konkurencja jest o kilku kroków przed nami to to, że my robi mniej od niej. Właśnie, rób więcej, częściej, bądź wielu miejscach. Prowadź lepiej Social Media, wykorzystuj więcej narzędzi do pozyskiwania klientów, otwórz się na nowe miejsca, by znaleźć odpowiednią rzecz na to, jak wygrać z konkurencją.

Rób lepiej

Słowo LEPIEJ to klucz do wzrostu i obojętnie czego się tyczy. Jeśli będziemy ulepszać produkty, obsługę, dostawę to zawsze klient to zauważy. Efektem tego będzie widoczny obraz, że jesteście wyżej niż inny. Zależy wam, by każdy był zadowolony i macie standardy, które pokazują was na wysokim poziomie.

Obserwuj

Analiza i porównanie naszych działań z konkurencją jest dobrą drogą, ponieważ mamy pokazane, jakie jest nasze miejsce. Warto monitorować ruchy, jakie robimy, testować i obserwować co działa, a co nie, a jeśli coś działa to iść w to głębiej. Nigdy nie należy kopiować schematu konkurencji, ponieważ wpadniemy w pułapkę. Może okazać się tak, że u nas to po prostu nie zadziała i stracimy tylko czas. Po drugie stracimy swą tożsamość i niczym się nie będziemy wyróżniać.

Podsumowanie artykułu odpowiadającego na pytanie Jak wygrać z konkurencją?:

Nie ma jednej metody na to, by wygrać z konkurencją. Musisz po prostu sam testować drogi i każdego dnia rozwijać swoją działalność by była coraz lepsza i w jak najlepszy sposób mogła rozwiązywać problemy klientów.

Kategorie: BLOGPORADY