jak zwiększyć widoczność firmy w internecie

Jednym z problemów, jakie zauważyłem to odpowiedź na pytanie, jak zwiększyć widoczność firmy w internecie. Niestety wiele firm nie wykorzystuje możliwości, które pomogą w zdobyciu większej ilości klientów, a także zwiększą rozpoznawalność marki przez szybsze znalezienie jej w cyfrowej rzeczywistości.

STRONA INTERNETOWA / SKLEP INTERNETOWY

Dla mnie dziś to podstawa mieć własną stronę internetową czy sklep internetowy jak prowadzi się sprzedaż produktów, ponieważ to nasza nowoczesna wizytówka. W dobie smartfonów, gdzie każdy szuka informacji w internecie, to trzeba zadbać o widoczność w internecie.

Można stworzyć proste strony internetowe za kilka stówek albo samemu postawić ją na WordPress. Ważne jest to, by edukować na niej użytkowników, pomagać w rozwiązaniu ich problemów i chwalić się tym, co robicie, pokazywać jak robicie i za co klient może wam zapłacić.

Do tego jak będziemy prowadzić blog, to zwiększymy widoczność w wyszukiwarce, a treścią możemy edukować ludzi, przez co zdobędziemy ich zaufanie.

SOCIAL MEDIA

Powód ten sam co wyżej. Każdy używa Facebook i innych Social Medii jak Instagram czy YouTube, więc dlaczego ma Cię tam nie być? Mając swój FanPage, możesz do niego podłączyć swoją stronę, a na FanPagu publikować treści edukujące, takie co zainteresują ludzi, a oni staną się Twoimi Fanami. Dalszym krokiem jest budowanie społeczności i relacji. Mając stałych klientów, nie musisz się martwić zbytnio o podstawową płynność finansową.

Ta samą regułę możemy przypisać do Instagrama i YouTube. Systematyczność i codzienne publikacje zwiększą zasięgi i przyrost Fanów.

Jak zwiększyć widoczność firmy w internecie – GOOGLE

Widoczność w wyszukiwarce to również kolejna opcja to tego, by ktoś nas znalazł. Dosłownie wszystko, co wyżej napisałem, pojawia się w wyszukiwarce. Strona, FanPage, produkty, treści i inne profile. Z tego względu możemy wykorzystać to:

Google Search Console – narzędzie bezpłatne – Logujesz się tym samym kontem co do gmail. Dodajesz mapę strony do narzędzia i dzięki temu Twoja strona pojawia się szybciej w wyszukiwarce oraz w panelu możesz śledzić, jak rosną wyświetlenia i klikalność. Pozwoli Ci to zobaczyć jakie treści są najbardziej interesujące.

Opisałem to po krótce – jak dodać stronę do Google.

jak zwiększyć widoczność firmy w internecie

Google Moja Firma – narzędzie bezpłatne – Tutaj również logujesz się tym samym kontem co do gmail. W panelu możesz dodać lokalizacje, by pojawić się na mapach Google, dodać stronę internetową, produkty, dane kontaktowe jak numer telefonu. Masz możliwość także publikowania wpisów.

strefakursow.pl elearning szkolenia kursy online

jak zwiększyć widoczność firmy w internecie – INNE MIEJSCA

Katalogi Firm – w internecie znajdziesz portale, gdzie można dodać dane naszej firmy. Często te portale odwiedza tysiące osób, jak nie miliony.

Portale ogłoszeniowe – portale typu Olx, Allegro. Ekspozycja w milionowym ruchu na tych stronach o niskim koszcie wejścia.

Gościnne wpisy na stronach innych właścicieli – ludzie prowadzą własne strony internetowe, gdzie można opublikować wpis o naszej firmie, po prostu nasz przygotowany wpis – ceny są różne. Możesz sprawdzić White Press.

Forum Internetowe – po dziś istnieją fora internetowe, gdzie są aktywni użytkownicy. Tam również możesz się zareklamować w odpowiednim dziale.

Ostatnim sposobem są oczywiście płatne reklamy Facebook Ads i Google Ads, a także pozycjonowanie, czyli SEO.

Potrzebujesz pomocy ? Pisz śmiało! – zakładka współpraca.