Strategia sprzedażowa jest czymś, co pozwoli nam przeprowadzić klienta za przysłowiową rączkę. Proces może być automatyczny, zaoszczędzi nam czas i w każdej chwili możemy do niego wracać.

Przedstawiona przeze mnie strategia sprzedażowa nie jest czymś nowym. Jest znana i powielana praktycznie przez większość firm, co świadczy tylko o tym, że działa.

Strategia sprzedażowa – KROK PO KROKU

1#

W pierwszej kolejności tworzymy bezpłatną wartość, którą podzielimy się z klientem. Wartość ma dać korzyść od razu po zastosowaniu.

2#

Ową wartość możemy umieszczać na LandingPage, formularzach, a klient otrzymuje ją po wpisaniu adresu e-mail.

3#

Do dotarcia do klientów możemy wykorzystać właśnie FacebookAds. Używając celu KONWERSJA, a Facebook pobiera opłatę w momencie podania e-mail, a nie wyświetleniu strony.

4#

Mając ustawioną reklamę, jeśli jest e-mail, to potrzebujemy użyć programu do mailingu. Cały proces będzie się odbywał w programie i tutaj możemy skorzystać z bezpłatnego narzędzia, jakim jest MailChimp lub płatnego GetResponse.

5#

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie ścieżki, którą klient przebędzie, by na końcu jej chciał wydać u nas pieniądze. Drogą, jaką ma przejść, powinna być edukacja.

W skrócie powinno być 4 – 5 maili, które klient będzie dostawał co 2 – 3 dni.

  1. Ma na celu poznanie kim jesteście i czym się zajmujecie.
  2. Kolejny przedstawi jakie podejście macie i jakie korzyści to da.
  3. Następny pokaże dowód, że to faktycznie działa i jest potrzebne.
  4. Tutaj możecie przedstawić szczegółową ofertę.

Mailing ma ze sobą dodatkowe korzyści. Pozyskanie klienta kosztuje tylko raz, później docieracie do niego ponownie, ponosząc tylko koszty oprogramowania do mailingu.

Strategia sprzedażowa – o czym pamiętać ?

Pamiętać należy to, że czasem może coś po prostu nie działać. Błędem może być źle dobrana kreacja reklamowa, grupa odbiorców albo sam tekst. Musimy ocenić to sami.

Strategia sprzedażowa z wykorzystaniem reklam Facebook – PODSUMOWANIE

Powyższa strategia sprzedażowa zwiększy szanse sprzedaży. Musicie pamiętać, że mało kto kupuje, jeśli zaoferujecie od razu produkt / usługę. Za pierwszym razem nikt was nie zna i wam nie ufa.

Twórzcie angażujące nagłówki. Nie spamujcie.

Współpraca KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: BLOG